[4]
119264

Jeseničani v Linzu do enajste zmage v nizu

16. 2. 2021, 21.55

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali ekipo Steel Wings Linz s 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Jeseničani so delo v alpski ligi nadaljevali tam, kjer so ga končali pred premorom pred enim tednom, z novo zmago. Zanjo so se morali sicer nepričakovano potruditi, a so nazadnje strli odpor zadnjeuvrščene ekipe lige in dosegli že 11. zaporedno zmago. Z njo pa so tudi prehiteli Pustertal na lestvici in so zdaj drugi, zaostajajo le še za slovenskimi tekmeci iz Ljubljane.

Status favorita je bil pred dvobojem v Linzu jasno na strani železarjev, ki pa so potrebovali skoraj polovico tekme, da so prvič premagali domačega vratarja. Luca Egger je klonil v 28. minuti, ko je za 1:0 zadel Blaž Tomaževič. A Linz se ni predal, ob številčni prednosti ob izključitvi Mirka Djumića pa je v 35. minuti tudi izenačil.

Začetek zadnjega dela je bil za slovensko ekipo odličen, saj je Jaka Sodja ob “power-playu” zadel že v 17. sekundi. Toda kljub pritisku gostov je bil to do zaključka edini gol v tretjini, zato so domači ob koncu tvegali še brez vratarja, da bi izsilili podaljšek. Tik pred koncem tekme je v zadnji sekundi Žan Jezovšek nato zadel še prazno mrežo in potrdil nove tri točke.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v četrtek, ko bodo gostovali pri Fassi.