[4]
116746

Jeseničani ugnali vodilno ekipo

14. 1. 2021, 21.12

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Pustertal s 4:2 (2:1, 1:0, 1:1).

Jeseničani so bili decembra skoraj brez tekem v regionalnem tekmovanju, januarja pa imajo precej bolj zgoščen ritem. Danes jih je čakala ena zahtevnejših nalog, saj je v goste prišla vodilna ekipa alpske lige Pustertal.

Na prejšnji so Jeseničani z več težavami, kot so pričakovali, ugnali predzadnje Celovčane, tokrat pa so se bolj izkazali. Temelje za poznejši uspeh pa so postavili že sredi prve tretjine, ko so na hitro dosegli dva zadetka.

Najprej je v 12. minuti zadel Erik Svetina ob številčni prednosti, manj kot minuto pozneje pa je za 2:0 poskrbel še Žan Jezovšek. Gostje so sicer tudi hitro odgovorili, saj so Žana Usa (na koncu je imel 33 obramb) premagali v 14. minuti.

A tudi začetek druge tretjine je bil za železarje obetaven, že v 22. minuti pa je Jezovšek spet poskrbel za dva gola prednosti. Domači hokejisti so nato z dobro igro in trdo obrambo zdržali skoraj do konca.

V zadnji tretjini so igralci južnotirolske ekipe skušali ob koncu priti do preobrata tudi z igro brez vratarja že dve minuti in 45 sekund pred koncem in minuto pozneje tudi dosegli zadetek za 2:3, toda Blaž Tomaževič je nato, ko so na enak način poskušali priti še do izenačenja, pobegnil v protinapad in 49 sekund pred koncem poskrbel za končnih 4:2.

Jeseničani bodo naslednjo tekmo v alpski ligi igrali v soboto, ko bodo gostovali pri Val Gardeni.