[4]
138644

Jeseničani slavili še devetič zapored, tokrat minimalno

8. 10. 2021, 21.15

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Bregenzerwald z 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Jeseničani so tudi v petek nadaljevali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Zdaj so že pri številki devet, od desetih tekem sezone so izgubili le uvodno, potem pa nanizali same zmage. Danes je bila ta sicer tesna, a zaslužena, saj so železarji prevladovali večji del tekme.

O premoči domačih priča tudi razmerje strelov (39-18), a so imeli gostje v vratih zelo razpoloženega Felixa Becka, ki jih je dolgo držal nad gladino.

Železarji so tako vse do zadnjih desetih minut zaman naskakovali vrata tekmeca, ki se sicer nahaja v spodnjem delu lestvice. A je nazadnje klonil tudi Beck, v 52. minuti ga je po gneči pred njim s spretnim strelom s strani ugnal Erik Svetina. Jeseničani so nato minimalno prednost znali zadržati, tudi v zadnje pol minute, ko je Bregnezerwald poskusil še brez vratarja.

Jeseničani imajo na vrhu zdaj 27 točk, šest več kot drugi Asiago, ki so ga premagali v prejšnjem krogu.

Z današnjim dvobojem se je končala manjša serija domačih tekem železarjev, ki bodo naslednjič gostovali pri Zell am Seeju, tekma bo 14. oktobra.