[4]
113219

Jeseničani še do druge zmage v dveh dneh

21. 11. 2020, 22.22

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v srečanju alpske lige ugnali Lustenau s 6:3 (0:0, 4:2, 2:1) in tekmeca prehiteli na lestvici.

V dvorani Podmežakla se je tekma razvnela v drugi tretjini, ko so gostitelji z golom Timoteja Kočarja povedli, Frederik Rassmusen v 27. in Renards Karkis v 33. minuti pa sta ob igralcu več na ledu poskrbela za preobrat. Med 33. in 37. minuto pa so se popolnoma razigrali železarji in z dvema goloma Blaža Tomaševića in Mirka Đumića vnovič prevzeli pobudo.

Ko je Jaka Sodja v 41. minuti povišal na 5:2, je bil zmagovalec znan. Karkis je sicer še znižal zaostanek, v zadnji minuti pa so gostje priložnost za izenačenje iskali z menjavo vratarja s šestim igralcem v polju. A tvegana poteza se jim ni obrestovala, saj je Žan Jezovšek dosegel še šesti gol za Gorenjce in postavil piko na i.

Prihodnjo soboto Jeseničane čaka gostovanje v Kitzbühlu.