[4]
176431

Jeseničani s priložnostjo, da spišejo zgodovino: Tukaj nismo na dopustu, gremo po zmago!

19. 11. 2022, 15.20

Hokejisti Sij Acroni Jesenic so izvrstno začeli polfinalni turnir celinskega pokala v Cardiffu. Latvijskega prvaka Zemgale iz Jelgave so po sanjskem preobratu po podaljšku premagali s 3:2 in si tlakovali pot do sploh prve slovenske uvrstitve v finale prestižnega tekmovanja.

Trikratni zaporedni latvijski prvaki, ki igrajo v drugi finski ligi, so po golih Stradniekisa in Rokisa ob igrah z igralcem več dobrih deset minut pred koncem zadnje tretjine vodili z 2:0. A so varovanci Gabra Glaviča znova pokazali tradicionalno gorenjsko trmo in izid obrnili v svojo prid. Pot do zmage je s prvim golom Železarjev v 49. minuti tlakoval Jaša Jenko.

“Že od začetka tekma smo vedeli, da smo enakovreden ali pa celo malce boljši tekmec. Po zaostanku dveh golov smo se na klopi zbrali in začeli igrati “zares”. Želeli smo dokazati, da smo boljši, fizično bolje pripravljeni in sposobni tudi sami doseči dva zadetka. Pokazali smo izjemno ekipno igro. Vsak posameznik je dal od sebe 110%. To se je obrestovalo s tremi goli in povsem zasluženo zmago,” je po obračunu delaj mladi Kranjčan.

Jenko je z golom za zmanjšanje zaostanka dal krila tudi ostalim soigralcem. Za izenačenje je zadel Latvijec Rudolfs Polcs, ki je premagal odličnega vratarja Vitolsa. Da Gorenjci resno mislijo z napovedmi, da ciljajo na sploh prvi slovenski finale v celinskem pokalu, pa je po samostojnem prodoru z zadetkom za zmago dokazal dosegel Eric Pance. Slednji se je po pomembni zmagi že ozrl proti sobotnem obračunu z domačim Cardiffom.

“Gremo tekmo po tekmo. Počitek bo v tem ritmu tekem zagotovo zelo pomemben. Pred tekmo bomo analizirali njihov stil igre. Zagotovo so favoriti, ampak, kot sem dejal še pred odhodom na ta turnir, nismo sem prišli na dopust, temveč po zmago na vsaki tekmi,” je bil odločen Pance.

Ekipa Cardiff Devils na svojem ledu sicer velja za favorita polfinalnega turnirja. To so gostitelji dokazali že petek ko so nadigrali francoski Angers in zmagali s 3:1.