[4]
176559

Jeseničani po celinskem pokalu že osredotočeni na alpsko ligo: Proti Unterlandu bomo dodatno motivirani

21. 11. 2022, 18.39

Hokejisti Sij Acroni Jesenic se po končanem polfinalnem turnirju celinskega pokal vračajo v domovino, kjer jih že v četrtek čaka naslednji izziv v alpski ligi. V dvorano Podmežakla prihaja ekipa Unterland Cavaliers.

Po polovici odigranih tekem rednega dela alpske lige jeseniški hokejisti delujejo kot ekipa, ki jo bo v letošnji sezoni izjemno težko premagati. Varovanci Gabra Glaviča še vedno uživajo niz 12 zaporednih zmag, obenem pa so na uvodnih 14 obračunih zmagali kar trinajstkrat. Edino moštvo, ki je Železarjem letos uspelo zadati poraz v regionalnem tekmovanju pa je prav Unterland.

Italijani so bili od lanskih podprvakov alpske lige boljši 17. septembra, ko so v drugem krogu na domačem ledu slavili s 5:2. Ker so vse preostale konkurente Gorenjci letos že uspeli premagati, jim maščevanje novincem v ligi predstavlja dodaten izziv.

“S celinskega pokala se vračamo z dvignjenimi glavami, zdaj pa nas čaka nadaljevanje alpske lige. Unterland je edini, ki nas je v prvem delu sezone premagal, zato bomo dodatno motivirani. Do četrtka se moramo spočiti po napornem ritmu tekem, nato pa gremo s polno paro naprej!” je ob odhodu s Cardiffa dejal napadalec Jesenic Luka Ulamec.

Jesenice – Unterland v četrtek ob 18.50 na Š1!