single
[4]
53721

Jeglič po dopinški aferi sporazumno prekinil pogodbo s klubom

Avtor: Blaž Magdič
1. 3. 2018, 17.42

Slovenskega hokejskega reprezentanta Žigo Jegliča je dopinški incident na olimpijskih igrah stal službe. "Z Jegličem smo se sporazumno dogovorili, da razdremo pogodbo," je Sportbox.ru povzel Raila Jakupova, generalnega direktorja Neftehimika iz Nižjekamska, kamor je Jeglič sredi sezone KHL prestopil iz Torpeda iz Nižnjega Novgoroda.

Jeglič je za Neftehimik odigral 26 tekem, v katerih je s z dvema goloma in štirimi podajami zbral šest točk.

Slovenskemu reprezentantu so v Pyeongchangu v urinu našli prisotnost fenoterola, ki se skriva v berodualu, zdravilu za določene bolezni spodnjih dihal. Omenjeno zdravilo, ki mi je bilo predpisano po testiranjih med težavami z dihanjem na Slovaškem 2017, je po nasvetu zdravnika jemal zaradi astme. Žal pa ga je pozabil prijaviti kot terapevtsko izjemo, zato so ga pred tekmo z Norveško izključili iz iger.

Preiskava dopinškega prekrška še traja, zaenkrat se še ne ve, kakšna kazen ga čaka.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Gajser zmagovalec druge vožnje, boljši tudi Pancar (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Zgodovinski slovenski dvojec v kvalifikacijah VN Italije tempo narekoval od starta do cilja...Več

3

Zlatko Zahović: Mariboru bomo vrnili vrednote, ki so bile nekoliko pozabljene (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser in Pancar spisala zgodovino: Dvojna slovenska zmaga v kvalifikacijah VN Italije...Več

2

URADNO: Zlatko Zahovič je podpisal pogodbo z NK Maribor!...Več

3

Se moramo res posloviti od nogometne sambe?...Več