[2]
176863

Japonci se zabavajo: Bundesliga je premagala Nemčijo!

24. 11. 2022, 08.10

Na svetovnem prvenstvu v Katarju se vsak dan pripeti presenečenje, ki svetovni javnosti ponudi prostor za debate. Japonci so že v prvem krogu skupinskega dela šokirali Nemce in po preobratu svetovne prvake iz leta 2014 premagali z 2:1.

Sicer ni malo tistih, ki so to azijsko reprezentanco uvrščali med potencialna presenečenja mundiala, a “samuraji” so proti četi Hansija Flicka vseeno presegli pričakovanja.

Kot da poraz za vselej zahtevno nemško nogometno javnost ni dovolj boleč, se pojavi še zanimivo naključje. Strelca obeh japonskih zadetkov sta igralca, ki si kruh služita… v Nemčiji!

Za izenačenje je v 75. minuti poskrbel Ritsu Doan, ki je član Freiburga, osem minut kasneje pa je s krasnim golom zmago prinesel Takuma Asano. 28-letnik je sicer član Bochuma.

Če nekoliko pretiravamo, bi lahko rekli, da je Bundesliga premagala Nemčijo.