[11]
95511

Jansrud presenetljivo zmagal na superveleslalomu v Kitzbühlu

24. 1. 2020, 19.30

Norvežan Kjetil Jansrud je prišel do presenetljive zmage na superveleslalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kitzbühlu. Za 16 stotink sekunde je ugnal rojaka Aleksandra Aamodta Kildeja in Avstrijca Matthiasa Mayerja, ki sta si razdelila drugo mesto. Najboljši Slovenec je bil Miha Hrobat na 19. mestu.

Štiriintridesetletni Jansrud je slavil 23. zmago v pokalu, od tega jih je 13 zabeležil prav v superveleslalomih. V sezoni, v kateri mu doslej ni šlo prav nič po načrtih, kar se mu je dogajalo že v prejšnji, je prav na klasičnem, prestižnem tekmovališču presenetil prav vse. Sprva je bilo videti, da bo v Meki avstrijskega smučanja prišlo do redke delitve prvega mesta, saj sta s povsem različnima vožnjama na prvo mesto prišla Mayer in Kilde.

Nato pa se je proti cilju pognal Jansrud, ki se je le decembra letos v Val Gardeni povzpel na zmagovalni oder te sezone, ko je bil drugi prav na superveleslalomu, ki mu je sicer prinesel zlato na olimpijskih igrah v Sočiju 2014. Sedmo mesto na kombinaciji v Wengnu pa je bila druga njegova najvišja uvrstitev zime.

Ko je pridrvel v cilj tokrat, pa je ne le zabeležil sedmo uvrstitev v deseterico, ampak prvič po 14 mesecih ugnal tudi vse tekmece. Za zmago je dobil 68.500 evrov. Na Hahnenkammu je bil najboljši že leta 2015 v smuku; če bi mu to uspelo še na sobotnem smuku, bi na račun prejel še dodatnih 100.000 evrov. Najboljši je bil že na prvem treningu, na drugem pa je bil 12.

Olimpijski zmagovalec Mayer je prevzel vodstvo v superveleslalomskem seštevku, norveški specialist za tehnični disciplini Henrik Kristoffersen pa je obdržal skupno vodstvo v pokalu pred Kildejem, Francozom Alexisom Pinturaultom in Mayerjem.

Sloviti Kitzbühel bo v soboto prizorišče smuka, v nedeljo pa slaloma.