[38]
85543

Janja Garnbret kot 3. v kvalifikacijah v finale kombinacije na SP

18. 8. 2019, 16.28

Slovenska športna plezalka Janja Garnbret se je na svetovnem prvenstvu v Hachiojiju na Japonskem kot tretja iz kvalifikacij uvrstila v torkov finale v kombinaciji. Ob tem si je že zagotovila nastop na olimpijskih igrah v Tokiu prihodnje leto.

Dvajsetletna Korošica, ki je na tem svetovnem prvenstvu osvojila zlati medalji v težavnosti in balvanih, se bo za svojo tretjo medaljo borila v torek, že danes pa si je zagotovila nastop na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu.

V kvalifikacijah edine olimpijske discipline je 20 plezalk nastopilo v treh disciplinah (hitrost, balvani in težavnost), zmnožek uvrstitev v vseh disciplinah pa je dalo končno uvrstitev. Janja Garnbret (112) je bila v hitrosti sedma, na balvanih druga, v težavnosti pa osma, skupaj je to bilo dovolj za tretje mesto.

Najboljša v kvalifikacijah je bila Britanka Shauna Coxsey (42), ki je edina štiri balvane premagala v štirih poskusih, druga pa je bila Japonka Akiyo Noguchi (80).

V torkov finale se je uvrstila najboljša osmerica, na tekmi pa bodo razdelili sedem kvot za olimpijske igre v Tokiu. Že zdaj pa je jasno, da bo eno mesto na olimpijskih igrah dobila Garnbretova, saj bodo v finalu nastopile kar štiri Japonke, vsaka država pa lahko na olimpijskih igrah nastopi z največ dvema tekmovalkama.

V današnjih kvalifikacijah kombinacije so nastopile še tri slovenske predstavnice, Mia Krampl, Vita Lukan in Lučka Rakovec, ki so se uvrstile v drugo polovico nastopajočih.