single
[38]
199964

Janja Garnbret do svetovnega naslova tudi v kombinaciji

Avtor: Aljaž Pirnat
11. 8. 2023, 22.38

Janja Garnbret je z dvema zlatima in srebrno kolajno absolutna zmagovalka svetovnega prvenstva v športnem plezanju. Za konec prvenstva je zmagala še v kombinaciji balvanov in težavnosti. To je bila deseta kolajna na SP za 24-letno Korošico, osma zlata, za nameček pa je osvojila še vozovnico za nastop na olimpijskih igrah v Parizu.

Garnbret je v PostFinance Areni v Bernu osvojila vse tisto, po kar je prišla v sončno in toplo Švico. Najbolj pomembna nagrada za vse dosežke in odlične nastope je osvojena olimpijska kvota.

Najboljši slovenski športni plezalki je tako kot pred štirimi leti na SP v Hachiojiju kot zmagovalki samostojne olimpijske discipline kot prvi pripadla tudi vstopnica za olimpijski nastop.

Garnbret je daleč najuspešnejša tekmovalka v karavani na SP. Kot rekorderka po številu zlatih kolajn je že prišla na letošnje SP, na katerem je kar krepko izboljšala in popravila svoj lastni mejnik.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Nogometaši Nice prek Strasbourga do finalne tekme z Lensom (VIDEO)...Več

2

Bourg v Istambulu do vodstva v finalni seriji (VIDEO)...Več

3

“Hišna” strokovnjaka napovedujeta derbi za Evropo: Koper blesti, pred Olimpijo pa Dan D!...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Bessone: “V napadu nam je zmanjkalo kakovosti, to je bila razlika med nami in Celjem” (VIDEO)...Več

2

Mario Kvesić eksluzivno za Šport TV: “Tudi v prihodnji sezoni ostajam v Celju!” (VIDEO)...Več

3

Gajser po težki nedelji: “Želim biti višje, dal sem vse od sebe, osvojil točke in gledam naprej”...Več