[1176]
188119

Jan Pancar na Sardiniji do enajstega mesta, v elitnem razredu najboljši Jeffrey Herlings

26. 3. 2023, 17.04

Motokrosisti so danes odpeljali drugo dirko svetovnega prvenstva. Na Sardiniji je v elitnem razredu MXGP, kjer svetovni prvak Tim Gajser zaradi poškodbe še ne tekmuje, slavil Nizozemec Jeffrey Herlings. V razredu MX2 pa je edini slovenski predstavnik Jan Pancar končal na 11. mestu.

V elitnem razredu MXGP je današnjo dirko dobil svetovni prvak iz leta 2021 Herlings, ki je bil v obeh vožnjah drugi. Drugo je sicer dobil njegov rojak Glenn Coldenhoff, ki pa zaradi slabše prve na koncu ni stopil na najvišjo stopčniko, ampak se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Tretji v seštevku dirke pa je bil Španec Jorge Prado, sicer zmagovalec prve vožnje. Herlings je dobil 44 točk, Coldenhoff 41, Prado pa 40.

Španec Ruben Fernandez, sotekmovalec Gajserja v ekipi Honda HRC in zmagovalec uvodne dirke v Argentini, je tokrat v prvi vožnji odstopil, v drugi pa bil 11., kar je skupno zadoščalo le za 16. mesto.

V seštevku sezone je po dveh preizkušnjah na prvem mestu Prado. V sezoni 2023 v seštevek štejejo tudi kvalifikacije, kjer točke dobi deset najboljših. Španec je pri natančno 100 točkah. Drugi je Herlings s 93, tretji pa danes četrtouvrščeni Francoz Maxime Ranaux z 78.

Pancar je ob odsotnosti Gajserja zdaj edini Slovenec na dirkah najvišje ravni. Na prvi postaji sezone v Argentini je bil deseti, danes pa je končal na enajstem mestu. V prvo vožnjo v nedeljo se je Pancar pognal odločen popraviti rezultat iz kvalifikacij. S štartno ravnino in prvim desnim zavojem je dobro opravil, v prvem levem pa je izbral notranjo linijo, a se je znašel v gneči in malce zaostal za tekmeci. Nato je potreboval kar nekaj časa, da je ujel ritem, proti koncu vožnje pa je na mehki podlagi, ki mi ni najbolj pri srcu, uspel pošteno naviti tempo, kar mu je na koncu prineslo 12. mesto. Prvi se je sicer v cilj pripeljal Kay de Wolf. V drugo vožnjo je edini slovenski predstavnik v tekmovalnem programu dirke na progi Lo Dune štartal bolje in je prvo merilno točko prepeljal na 11. mestu. Na stezi, ki se je zaradi mehke podlage iz kroga v krog spreminjala, je vozil premišljeno in preudarno ter ciljno črto prečkal na 10. mestu. V drugo je bil prvi Jago Geerts, ki je tudi dobil dirko, Pancarju pa je na VN Sardinije pripadlo skupno 10. mesto.

Nekoliko bolje se je odrezal v drugi, bil na robu deseterice in na desetem mestu vožnjo tudi končal. Skupno pa je to v seštevku pomenilo 11. mesto in 20 točk za SP.

O zmagi je odločala boljša druga vožnja Belgijca Jaga Geertsa, saj je tako kot Nizozemec Kay de Wolf eno vožnjo dobil, v eni pa končal na drugem mestu. Z enakim izkupičkom 47 točk je zaradi zmage v drugi vožnji slavil Belgijec. Tretji je bil Francoz Thibaut Benistant (38).

V seštevku sezone po dveh dirkah prav tako vodi Geerts s 117 točkami, de Wolf jih ima 87, Benistant pa 86. Pancar je na prvih dveh dirkah dobil 40 točk in je trenutno deseti.

Naslednja dirka bo 10. aprila v švicarskem Frauenfeld.

1

Nikdar več “Neverkusen”, Bayer je premierno nemški prvak! (VIDEO)...Več

2

3

Gajser po novih stopničkah: “Neverjetnim slovenskim navijačem sem želel pokloniti zmago” (VIDEO)...Več