[1176]
186699

Jan Pancar po padcu na kvalifikacijah ujel dvajseterico

11. 3. 2023, 21.07

Za nami so prve kvalifikacije v novi sezoni motokrosističnega svetovnega prvenstva. Glavni slovenski adut Jan Pancar bo dirko za VN Argentine v razredu MX2 v nedeljo začel z 19. mesta.

Slovenskemu adutu je na kvalifikacijski dirki uspel soliden štart. Toda vidnejšo uvrstitev je pokvarila napaka in padec v tretjem krogu, zaradi katerega se je moral Pancar v ospredje prebijati skoraj z zadnjega mesta. Na koncu je uspel priti do 19. mesta. Prvo mesto v razredu MX2 in s tem deset točk je osvojil Jago Geerts. Z druge pozicije bo v nedeljo štartal Andrea Adamo, kot tretji pa je končal Simon Laengenfelder.

V najelitnejšem razredu MXGP je bil najhitrejši Jorge Prado, pred Mattio Guadagninijem in Maximejem Renauxem. Ena izmed glavnih favoritov za osvojitev naslova Romain Febvre in Jefferey Herlings sta zaključila na petem in desetem mestu.