[3]
50040

James: Igro doživljam v počasnem posnetku

18. 12. 2017, 09.17

LeBron James je v severnoameriški košarkarski ligi NBA dosegel četrti trojni dvojček v sezoni - 20 točk, 12 skokov, 15 podaj -, tako da je Cleveland v zadnji četrtini zlomil odpor Washingtona in zabeležil 18. zmago na 19 tekmah. Rezultat je bil 106:99.

Kevin Love je dodal 25 točk, Jeff Green jih je dosegel 15, ključne koše v zadnji četrtini oziroma pri delnem izidu 8:0 pa je dosegel James. “Igro trenutno doživljam v počasnem posnetku. Igram kot v polžjem ritmu in sposoben sem videti stvari prej, kot se zgodijo. Žogo lahko pošljem na cilj in srečen sem, da imam ob sebi igralce, ki razumejo moje podaje,” je dejal LeBron James.

LeBron James

Detroit Pistons so izenačili klubski rekord 17 doseženih trojk in s 114:110 premagali Orlando Magic, čeprav so imeli v zadnji četrtini že 24 točk prednosti. Reggie Bullock je dosegel osebni rekord (20 točk), ob tem, da je zgrešil le dva meta iz igre. Tudi drugi igralci Pistons so bili zelo natančni, saj so imeli 50-odstotni met za tri točke. Osebni rekord je izboljšal tudi Hrvat Mario Hezonja, ki je za oslabljeni Orlando dosegel 28 točk.

Najbolj prepričljivo zmago večera je zabeležil Toronto, ki je drugič v zadnjem tednu premagal Sacramento. Tokrat je bilo 108:93, prvi strelec pri Raptors pa je bil DeMar DeRozan z 21 točkami. Podobno suvereno je zmagala tudi Indiana proti Brooklyn Nets (109:97), ki se je prvič predstavil z novima okrepitvama, Jahlilom Okaforjem in Nikom Stauskasom.