[1176]
167387

Jaka Peklaj: V letošnji sezoni sem se želel čim več naučiti

15. 8. 2022, 13.17

V senci predstav Tim Gajserja v razredu MXGP in Jana Pancarja v razredu MX2 se je v letošnji sezoni v konkurenci EMX125 kalil še en slovenski dirkaški talent. 15-letni Jaka Peklaj je dirkaško leto končal na 36. mestu, z njim pa se je naša televizijska ekipa pogovarjala na Finskem.

Peklaj je po velikih težavah s poškodbami, ki jih je imel v lanski sezoni, letos v zahtevni konkurenci zbral 22 točk. Najboljšo uvrstitev sezone je dočakal že na uvodni preizkušnji dirkaškega leta, ko je v Trentinu zasedel 12. mesto. Kot pravi nekdanji slovenski motokrosist Klemen Gerčar, je bil to zanj vzpodbuden rezultat za sezono, v kateri se je njegov varovanec predvsem poskušal čim več naučiti. Kot pravi Jaka Peklaj je nivo njegovega dirkanja skozi sezono rasel. Napredek mladega talenta je opazil tudi Klemen Gerčar. Oba je pred VN Finske, na kateri je Tim Gajser osvojil naslov svetovnega prvaka, ujela naša televizijska ekipa.

Foto, video: Šport TV