[5]
183665

Izvrstni Aleks Vlah proti Nantesu z zadetkom v zadnji sekundi Celjanom prinesel tretjo evropsko zmago

9. 2. 2023, 22.22

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu lige prvakov v gosteh premagali Nantes z 32:31.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu lige prvakov pripravili prijetno presenečenje. V Nantesu so prišli do tretje zmage oziroma šeste točke v ligi. To jim na lestvici sicer ni zagotovilo pomika navzgor, ostajajo predzadnji, a jim je zagotovo povečalo samozavest pred zadnjimi tekmami, na katerih si lahko zagotovijo napredovanje v izločilne boje. Junak tekme je bil reprezentant Aleks Vlah, ki je dosegel odločni gol v zadnji minuti.

Vlah je bil s sedmimi goli tudi najboljši strelec svoje ekipe, izkazal pa se je tudi vratar Gal Gabršek, ki je zbral 14 obramb. Francozi ga štirikrat niso premagali niti iz sedemmetrovke, enkrat pa je najstrožjo kazen ubranil tudi Yassine Belkaied.

Celjani so sicer tekmo začeli nervozno. Videti je bilo, da igrajo še pod vtisom prve medsebojne tekme, ki so jo v Celju Francozi dobili s kar devetimi goli razlike. Tudi tokrat so po seriji napak slovenske ekipe povedli z 9:5 in kazalo je, da bodo tako kot na prvi tekmi vprašanje rešili že v prvem polčasu.

A Celjani so se pravočasno zbrali, razigral se je vratar Gabršek, napad je deloval, kot je treba, posledica tega je bila, da so do polčasa povsem prevladovali na igrišču in na odmor odšli z dvema goloma prednosti.

Dobro igro so nadaljevali, vodili tudi večji del drugega polčasa, a prednost ni bila višja od dveh golov. V zadnji deset minut igre so igralci vstopili poravnani, v končnici, v kateri sta obe ekipi kazali nervozo, pa so bili Celjani vendarle za odtenek bolj zbrani in se zasluženo veselili pomembne zmage.

Celje bo naslednjo tekmo lige prvakov odigralo v sredo, 15. februarja, gostilo bo Barcelono.