single
[3]
259325

Italijanski selektor po visoki zmagi: ”Proti Sloveniji nas čaka povsem drugačen izziv”

Avtor: Lamin Diallo
19. 6. 2025, 12.22

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je na uvodni tekmi evropskega prvenstva FIBA Women’s EuroBasket 2025 v Bologni izgubila proti Litvi. Sedaj Slovenke čaka obračun z gostiteljico Italijo, ki je navdušila z zmago nad Srbijo s 70:61. Italijanke so večji del srečanja nadzirale dogajanje, v ključnih trenutkih pa pokazale izjemen karakter in srčnost, ko so se Srbkinje nevarno približale. Srečanje med Italijo in Slovenijo si boste lahko na Šport TV 1 ogledali od 20:30 dalje!

Najboljša posameznica Italije je bila izjemna Cecilia Zandalasini, ki je dosegla dvojni dvojček s 20 točkami, 11 skoki in 5 asistencami. V dvoštevilčnih številkah sta ji sledili še Cubaj (11) in Trimboli (10, izenačen osebni rekord).

Selektor Marco Capobianco je po zmagi povedal: ”Dobro smo znali nadzorovati težke trenutke. Punce si zaslužijo vse pohvale, odigrale so izjemno tekmo, razen nekaj slabših minut. Veliko je k temu prispevalo tudi bučno občinstvo. Seveda pa moramo biti v prihodnje še bolj učinkoviti, saj nas v četrtek čaka povsem drugačen izziv proti Sloveniji. Sedaj lahko še uživamo v tej zmagi, a turnir je še dolg.”

Zvezdnica večera Zandalasini pa je dodala: ”Zmagovati na tak način prinaša samozavest. Ta ekipa ima letos nekaj več. Nekaj let nazaj bi morda v takem trenutku popustile, tokrat pa smo ostale povezane, se spodbujale in borile od prve do zadnje minute. Zelo sem ponosna na celotno ekipo.”

Stefania Trimboli je poudarila: ”Vedno so prisotna čustva, še posebej na uvodni domači tekmi. A vemo, da nismo še ničesar naredile. V odločilnih trenutkih smo ohranile zbranost in se na krilih obrambe vrnile v ospredje.”

Italijanke so sicer tekmo začele nekoliko zadržano, a so po prvih izgubljenih žogah hitro vzpostavile ravnotežje. Z dvema trojkama Madera in eksplozivnostjo Zandalasini so si že v prvi četrtini priigrale vodstvo 19:16. Ključen del srečanja je sledil v drugi četrtini, ko so Italijanke z delnim izidom 7:0 ušle na +9. Na polčas so odšle s prednostjo 39:30.

V tretji četrtini so prednost z odlično obrambo ohranjale, po trojki Zandalasini in štirih zaporednih točkah Andrè so ušle že na +15 (56:41).

Srbkinje se niso predale in v zadnji četrtini z delnim izidom 12:0 izenačile na 58:58. A Italijanke so z junaškim odgovorom Cubaj in trojko Trimboli znova pobegnile na +6 in z bučno podporo domačih navijačev uspešno zadržale prednost do konca.

Italija – Slovenija, od 20:30 na Šport TV 1!

Foto: FIBA

Zadnje video vsebine

1

Jorge Simao: Zahtevam zmage, to pa terja agresiven in energetičen nogomet! (VIDEO)...Več

2

VIDEO: ”Ne kupujemo Slovencev, zgolj ker so Slovenci”...Več

3

VIDEO: ”Za klub, kot je Maribor, ni težko postaviti ciljev”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: “Ko bo Pancar prišel med najboljših pet, se bo povsem sprostil”...Več

3

Domžalčani strli Triglav in si zagotovili obstanek med slovensko elito (VIDEO)...Več