119672

Inter postal prvi nosilec v boju za scudetto

Avtor: Nejc Mravlja
22. 2. 2021, 09.20

Vsebino včerajšnjega 174. prvoligaškega milanskega mestnega derbija si je privzela le ena ekipa. Moštvo Antonia Conteja je s taktično dovršeno predstavo ugnalo AC Milan (3-0) in se utrdilo na vrhu razvrstitve. Beneamata bo v naslednji krog vnesla štiri točke naskoka pred rdeče-črnimi.

Ena, dve in tri proti nič. Težko pričakovani tretji sezonski Derby della Madonnina se je v Interjevo korist pričel vrteti že na uvodu. Zlati tandem Romelu Lukaku-Lautaro Martínez je z vodilnim zadetkom postavil temelj nadaljnji vsebini, v drugem polčasu pa uspel dokončal jasno zastavljeno delo. Zahvaljujoč prestižni izdatni zmagi bodo Contejevi varovanci prihajajoče preizkušnje dočakali v varnem zavetju prvoligaškega prestola. Včeraj so v prvi vrsti dokazali, da to vlogo zmorejo zgledno prevzeti in opravljati.

Občinstvo je pričakovalo nadaljevanje srboritosti in streljanje puščic v eksplozivnem duelu Lukaku-Ibrahimović, ki je zaznamoval januarski pokalni obračun mestnih sosedov. Tako kot v za oba kluba naposled neuspešnemu lovu za drugo domačo lovoriko, se je po tekmi bistveno bolj smejalo samooklicanemu milanskemu kralju. Big Rom je najprej z nesebično potezo izdatno pripomogel k rutiniranemu preblisku Lautara Martíneza, ki je pozabljen s strani Milanove obrambe z glavo iz neposredne bližine v peti minuti matiral Gianluigija Donnarummo.

Ko je ščepec začimb dodal še Sarma …

Po prvem temeljnem kamnu je Beneamata v prepoznavni utečeni shemi 1-3-5-2 tok dogodkov na igrišču milanske nogometne scale ukrojila s pomočjo enega svojih najbolj priljubljenih orožij: supersoničnih protinapadov. V drugem polčasu je znova neustavljivi Ivan Koka Perišić izkoristil pravljično darilo prerojenega Christiana Eriksena in z asistenco našel Martíneza, ki je v 57. minuti znova iz neposredne bližine torpediral luknjičasto tekmečevo obrambo. Zadnjo besedo si je prisvojil Lukaku, ki je v 66. minuti s kirurško natančnim strelom z magično levico po neustrašnem samostojnem drncu razblinil sleherni dvom o usodi dvoboja. Po zadnjem pisku sodnika Doverija so si bili enotni vsi: včerajšnji Inter je bil premočan za tekmeca.

Kaj poreči o Milanovi vsebini? Samooklicanemu nogometnemu bogu Zlatanu in soigralcem z izjemo jalove premoči v posesti ni šlo veliko od nog. Pri neutrudnih poskusih topljenja tekmečeve prednosti pa so naleteli na previsoko oviro še v podobi nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja. Samir Handanović je v slabi minuti na uvodu drugega polčasa veličastno ukrotil Ibrahimovićeva projektila, lesk novega Sarminega sijajnega dne v pisarni pa je po prebrisano izvedenem strelu spoznal še Sandro Tonali.

Stefano Pioli je z menjavo Ibrahimović-Castillejo četrt ure pred koncem rednega dela predčasno položil orožje. Dolgoletni švedski reprezentant je s klopi stoično motril novo bravuro Interjevega Batmana, ki je Anteju Rebiću v 89. minuti suvereno preprečil častni gol, in se po koncu obračuna s soigralci in strokovnim vodstvom moral sprijazniti z bolečim dejstvom. Mestni tekmec je z novo demonstracijo smrtonosne učinkovitosti povišal prednost pred konkurenco, postal prvi nosilec v boju za velecenjeni scudetto in se utrdil na prvoligaškem tronu. Mu je Milan s četrtim ligaškim porazom (vsi štirje so se zgodili v zadnjih osmih krogih) dokončno pomahal v slovo?

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več