single
[2]
204424

Inter Miami brez Messija izgubil finale pokalnega tekmovanja

Avtor: Blaž Magdič
28. 9. 2023, 07.57

Nogometaši Houstona so v finalni tekmi ameriškega pokala z 2:1 premagali Inter Miami, za katerega ni igral poškodovani argentinski mojster Lionel Messi. S tem je Houston osvojil svoj drugi pokal ZDA v zgodovini, poleg poškodovanega Messija pa za Inter Miami tokrat ni igral niti njegov nekdanji kolega pri Barceloni, Španec Jordi Alba.

Nogometaši Houstona so naredili velik korak k pokalu že v prvem polčasu, po katerem so vodili z 2:0. V 24. minuti je prvi gol dosegel Griffin Dorsey, v 33. minuti pa je Amine Bassi uspešno izvedel enajstmetrovko za prednost teksaškega kluba z 2:0, ki je prvih 45 minut povsem dominiral.

V nadaljevanju je Miamiju uspelo le znižati izid, ne pa tudi ogroziti zmage nasprotnika. V 92. minuti je Josef Martinez dosegel častni gol za Inter.

Tekma je privabila 52 imetnikov televizijskih pravic, od katerih so mnogi potovali z ekipami iz Latinske Amerike, in pričakovali so, da bodo lahko spremljali Messija v njegovem drugem finalu pokala, odkar se je julija pridružil Inter Miamiju.

Miami je avgusta zmagal v finalu ligaškega pokala proti Nashvillu. Messi je na 13 tekmah, ki jih je doslej odigral za Miami, dosegel 11 golov.

 

Foto: Gonzales Photo via Guliver
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Cvijanović: “Soudani tekme rešuje z neverjetno željo, morda lahko del vsega tega odstopi Tettehu” (VIDEO)...Več

2

Pancar: “S slabo štartno pozicijo se je zelo težko prebiti v ospredje” (VIDEO)...Več

3

Gajser: “Brez protibolečinskih sredstev se ni dalo na motor” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Bessone: “V napadu nam je zmanjkalo kakovosti, to je bila razlika med nami in Celjem” (VIDEO)...Več

2

Mario Kvesić eksluzivno za Šport TV: “Tudi v prihodnji sezoni ostajam v Celju!” (VIDEO)...Več

3

Gajser po težki nedelji: “Želim biti višje, dal sem vse od sebe, osvojil točke in gledam naprej”...Več