single
[2]
154719

Infantino napovedal kandidaturo za tretji mandat

Avtor: Blaž Magdič
31. 3. 2022, 20.55

Predsednik Mednarodne nogometne zveze (Fifa) Gianni Infantino je danes na kongresu v Katarju napovedal kandidaturo še za tretji mandat. Dvainpetdesetletni odvetnik, ki je bil pred tem generalni sekretar evropske zveze Uefe, je predsednik Fife postal leta 2016 v luči škandala, ki je s položaja odnesel dotedanjega predsednika Seppa Blatterja.

“Ker smo tako enotna družina, bi vam rad povedal najprej, da bom prihodnje leto kandidiral še za en mandat,” je dejal Infantino na kongresu Fife v Dohi.

Na čelo svetovne zveze je prišel leta 2016, na kongresu v Parizu 2019, kjer ni imel protikandidata, pa je bil izvoljen za drugi mandat.

Volilni kongres Fife bo v začetku prihodnjega leta, po mundialu v Katarju, ki je na sporedu med 21. novembrom in 18. decembrom.

 

Foto: EXPA/Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Sešlar je kot trener Celja na igrišču, ob tem je kot obraz kluba izrinil Kvesića! (VIDEO)...Več

2

Lakersi po napeti končnici izgubili z Orlandom, Dončić preveč neodločen v ključnih trenutkih (VIDEO)...Več

3

Analiza ŠTV: Soudani je sprejel novo vlogo, a ostaja vzor, mojster in odločilni faktor! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Po stopinjah Gajserja: Brata Coenen delita svojo pot do prve dirke (VIDEO)...Več

2

Kako je United zopet postal … United...Več

3

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več