[2]
119679

Iličićevi sesuli Napoli in sporočajo: Pripeljite zdaj še Real Madrid!

22. 2. 2021, 19.27

Nedeljsko nogometno dogajanje na Apeninskem polotoku sta zaznamovali dve poslastici. Že popoldne je enostranski milanski derbi pripadel Interju, ki je drugouvrščeni AC Milan ugnal s kar 3:0. Do pomembne zmage pa je v boju za evropska mesta prišla tudi Atalanta, ki je v Bergamu s 4:2 premagala Napoli. Zanimivo, vseh šest golov je padlo v zadnjih štiridesetih minutah tekme.

Strateg Bergamaschov Gian Piero Gasperini je zvezdnika Josipa Iličića pustil na klopi celotno tekmo, slovenskega asa je bržčas čuval že za sredin izziv v osmini finala lige prvakov, ko se bodo Italijani udarili z madridskim Realom.

Odsotnost Kranjčana se vsaj v drugem polčasu ni poznala, saj so za Bergamčane zadeli Zapata, Gosens, Muriel in Romero. Po koncu dvoboja s sinje-modrimi iz Neaplja so črno-modri razumljivo pokali od samozavesti.

“Zmaga je zelo pomembna, prinaša več kot le tri točke. Lahko se izkaže za eno ključnih v boju za prva štiri mesta, ki peljejo v ligo prvakov. Prav tako je za nas velika spodbuda pred sredino tekmo. Pripeljite zdaj še Real,” je za Sky Sport Italio po dvoboju dejal strelec tretjega zadetka Luis Muriel.

“Če bomo igrali v takšnem slogu, si pripravljali dovolj priložnosti in držali raven zbranosti, lahko otežimo življenje Madridčanom,” je optimistično zaključil kolumbijski napadalec.

Če pa temu dodamo še razpoloženega “Joja” Iličića, se v Bergamu res lahko že drugo sezono zapored zgodi evropski čudež…