Josip Iličić je v pogovoru po tekmi Atalante proti Fiorentini, ki jo je z golom odločil prav Kranjčan, dejal, da se za Atalanto tekma ne konča vse do sodnikovega žvižga. Dodal pa je tudi, da je klub znan po hitrih odgovorih na prejete zadetke.
V Firencah sta se Atalanta in Fiorentina po izredno razburljivem obračunu v nedeljo razšla z rezultatom 3-2 v korist nogometašev iz Bergama. Ti so po dveh zadetkih Duvana Zapate že v prvem polčasu sicer vodili za dva zadetka, a so se domačini vrnili v igro z dvema goloma Dušana Vlahovića. Kmalu po ponovnem izenačenem rezultatu na semaforju je branilec vijoličnih Lucas Martinez Quarta z roko igral v kazenskem prostoru, kar je za zmagoviti zadetek iz bele točke izkoristil rezervist Josip Iličić.
“Atalanta je znana po tem, da se hitro pobere po prejetem golu. Za nas se tekma ne konča vse do zadnjega sodnikovega žvižga. Prav to je naša velika prednost. Vseeno moramo na naslednjih tekmah izboljšati svojo obrambo,” je za italijanski Sky Sport po tekmi dejal Iličić, ki je po doseženem zadetku stekel ob igrišče objeti soigralca Christiana Romera. “Že pred tekmo mi je rekel, da ga moram objeti, če dosežem gol. Odgovoril sem mu, da moram najprej sploh vstopiti v igro. Ker se je oboje zgodilo, sem mu izpolnil željo,” je še dodal Josip Iličić.
Zadetek Josipa Iličića proti Fiorentini:
Foto: Šport TV
Video: YouTube