[2]
136830

Ibrahimović znova poškodovan

14. 9. 2021, 17.03

Zlatan Ibrahimović je staknil novo poškodbo. Švedski napadalec naj ne bi bil dolgo odsoten z zelenic, vseeno pa bo primoran izpustiti uvodno tekmo AC Milana v ligi prvakov proti Liverpoolu.

Karakterni Ibrahimović je bil zaradi številnih poškodb primoran izpustiti precejšen del lanske sezone. Ko pa je bil nared za igro, pa večkrat dokazal, da je sposoben redno dosegati zadetke tudi na najvišji ravni.

To je še enkrat več storil pretekli konec tedna, ko je po več mesečni poškodbi kolena za AC Milan v drugem polčasu tekme proti Laziu odprl svojo sezono z golom v vsega sedmih minutah od prihoda na zelenico. A 39-letnika bo za nekaj časa znova zaustavila poškodbe. Tokrat naj bi se mu vnela Ahilova tetiva, kar pomeni, da soigralcem ne bo mogel pomagati na obračunu lige prvakov proti Liverpoolu.

“Zlatan je na tekmi z Laziem staknil poškodbo. Danes je poizkušal z nami trenirati, a proti Liverpoolu ne bo igral, saj ne želimo tvegati njegovega zdravja,” je o njegovem stanju dejal trener italijanske zasedbe Stefano Pioli.

“Ibrahimović je neverjeten nogometaš. Še posebej pa pride do izraza na velikih tekmah. Vseeno ima Milan dovolj kakovostnih alternativ, zato bo tudi brez njega nevaren,” pa je situacijo komentiral strateg Liverpoola Jurgen Klopp.