[2,2427]
122111

Ibrahimović podal in postavil nov reprezentančni rekord

26. 3. 2021, 09.30

Reprezentanca Švedske se je na prvi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo na domačem terenu precej namučila, da je prišla tudi do prvih treh točk na poti do največjega nogometnega tekmovanja na svetu, ki ga prihodnje leto gosti Katar.

V Skandinaviji je gostovala Gruzija in nogometna javnost je pričakovala, da to ne bi smel biti pretirano velik zalogaj za Anderssonove varovance. Toda Gruzijci so se izkazali za zelo žilavega nasprotnika.

Kaj bi šele bilo, če se v reprezentanco ne bi vrnil zimzeleni Zlatan Ibrahimović. ‘Ibra’ je pri 39 letih in 173 dneh postal najstarejši igralec, ki je zaigral za švedsko reprezentanco. S tem je podrl rekord Thomasa Ravellija, ki je svojo domovino zastopal pri 38 letih in 59 dneh.

Podobno kot že celo sezono pri Milanu je bil napadalec na tej tekmi znova v ospredju, saj je prispeval asistenco za edini zadetek na srečanju. V 35. minuti je s prsmi elegantno sprejel podajo v kazenskem prostoru Gruzije in v sredini lepo našel Viktorja Claessona, slednji pa je brez večjih težav zadel za vodstvo ter, kot se je kasneje izkazalo, postavil tudi izid tekme.

Ibrahimović je odigral 84 minut, ob vrnitvi v reprezentanco pa je novinarjem dejal, da se je ‘počutil kot na debiju’.

Švedska reprezentanca bo znova na delu v nedeljo, ko bo v okviru tekme s Kosovom gostovala v Prištini.