[2]
147242

Španski superpokal: Vrhunski Oblak premalo za učinkovite Baske, ki bodo branili naslov (VIDEO)

12. 1. 2022, 12.00

Znana sta finalista španskega nogometnega superpokala. V zaključni tekmi turnirja, ki ga gosti Savdska Arabija, se bosta v nedeljo pomerila Real Madrid in branilec lanske zmage Athletic Bilbao. Slednji je danes v polfinalu z 2:1 (0:0) premagal Atletico Madrid Jana Oblaka. Real je že v sredo s 3:2 po podaljšku premagal Barcelono.

Potem ko je Atletico že v prvi minuti dosegel gol, a je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen, je Madridčanom do vodstva z avtogolom v 62. minuti pomagal Unai Simon. A Baski so ob koncu tekme zrežirali preobrat, najprej je slovenskega vratarja Oblaka ugnal Yeray Alvarez v 77., le štiri minute zatem pa je bil uspešen še Nico Williams.

V finalu se bosta tako pomerili ekipi, ki v prejšnji sezoni nista osvojili lovorik v državnem prvenstvu oziroma pokalu.

Real Madrid je z zadetki Viniciusa, Karima Benzemaja in Fedeja Valverdeja v sredo ugnal Barcelono, za katero sta bila uspešna Luuk de Jong in Ansu Fati.

Finale bo v nedeljo, 16. januarja ob 19.30 s prenosom na Šport TV 1. Studijski začenjamo ob 19. uri, vabljeni v našo družbo!