[2]
116741

Serie A: Inter na derbiju premagal Juventus, Milan ohranil prednost na vrhu

17. 1. 2021, 22.52

Nedeljski spored italijanskega nogometnega prvenstva se je začel šokantno za ljubitelje "calcia" v Toskani. Fiorentina je gostovala v Neaplju in ponižana zapustila stadion Diego Armando Maradona s kar šestimi zadetki v svoji mreži (6:0). Pri domačih je z dvema goloma in asistenco blestel kapetan Lorenzo Insigne. Popoldne je v dvoboju lanskih drugoligašev slavil Crotone, ki je Benevento odpravil s 4:1, na tekmi Sassuola in Parme pa smo videli delitev točk ob rezutatu 1:1. Veliko smo pričakovali od slovenskega obračuna med Iličićem in Zajcem, a dvoboj Atalante in Genoe je vsaj v rezultatskem smislu razočaral, končalo se je z 0:0.

Popoldne je v dvoboju lanskih drugoligašev slavil Crotone, ki je Benevento odpravil s 4:1, na tekmi Sassuola in Parme pa smo videli delitev točk ob rezutatu 1:1. Veliko smo pričakovali od slovenskega obračuna med Iličićem in Zajcem, a dvoboj Atalante in Genoe je vsaj v rezultatskem smislu razočaral, končalo se je z 0:0.

Težko pričakovano poslastico ne le kroga, pač pa kar celotnega meseca, smo dočakali zvečer, ko je bil v Milanu odigran tako imenovani Derby d’Italia. Inter je pred praznimi tribunami pričakal serijske prvake iz Torina in tudi brez navijaške pomoči prišel do skalpa Juventusa. Varovanci Antonia Conteja so slavili z 2:0, že v 12. minuti je za vodstvo poskrbel izkušeni Čilenec Arturo Vidal. 33-letnik je pred dvobojem v šali celo poljubil grb nekdanjega kluba Juventusa, že v prvem polčasu pa je zatresel mrežo bivših. Piko na i je po sijajni akciji domačih mladeničev v 52. minuti postavil Nicolo Barella, ki je z desne strani z visokim strelom matiral čuvaja mreže črno-belih Szczesnyja.

Nerazzurri so z zmago na derbiju začasno skočili celo na sam vrh prvenstvene lestvice, a le do ponedeljka, ko je na Sardiniji Milan proti Cagliariju po dveh golih Zlatana Ibrahimovića prišel do zmage z 2-0.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več