70601

Azijski pokal: Katar v drugem polfinalu povozil gostitelje

Avtor: Gregor Kovačič
12. 1. 2019, 16.02

Katarska nogometna reprezentanca je druga finalistka azijskega prvenstva. Katarci so v polfinalu v Abu Dabiju premagali gostitelje turnirja Združene arabske emirate s 4:0 (2:0). V finalu, ki bo v petek, se bodo pomerili z Japonsko, ki je že v ponedeljek v prvem polfinalu s 3:0 izločila Iran.

Katarce, ki so z uvrstitvijo v finale dosegli svoj največji uspeh na tovrstnih turnirjih, je v vodstvo v 22. minuti popeljal Boualem Khoukhi s strelom z roba kazenskega prostora. Prednost je v 37. minuti podvojil Ali Almoez, v 80. minuti je Hasan Al Haydos zadel za 3:0, v četrti minuti sodniškega dodatka pa je končni izid postavil Hamid Ismaeil. V 90. minuti je bil pri gostiteljih izključen Ismail Ahmed zaradi udarca s komolcem.

Na ponedeljkovi tekmi je za Japonsko dva zadetka dosegel Yuya Osako, prvega v 56. minuti, drugega pa v 67. z bele točke, v sodniškem dodatku pa je japonsko zmago potrdil Genki Haraguchi.

Japonska bo imela v svojem petem finalu priložnost za še peti naslov azijskega prvaka: kadarkoli so se Japonci doslej uvrstili v odločilno tekmo, so jo tudi dobili, v letih 1992, 2000, 2004 in 2011. Že zdaj so s štirimi naslovi sicer najboljša azijska reprezentanca.

Veliki finale letošnjega azijskega prvenstva bo v petek ob 14.55 v Abu Dabiju. Prenos ekskluzivno na Šport TV 1!