[3583]
191480

Dobovec “sesul” Bronxe in dvignil finalno vozovnico (VIDEO)

2. 5. 2023, 23.05

V Rogaški Slatini in na Vrhniki sta bili na sporedu tretji polfinalni tekmi v 1. SFL. Dobovec, aktualni državni prvak v futsalu, je tudi na tretji tekmi premagal KMN Bronx Škofije z 8:0 in se uvrstil v finale, na drugem polfinalnem obračunu pa je po treh tekmah bližje temu Siliko, ki je po kazenskih strelih ukanil Meteorplast Šic bar z 10:9.

V Rogaški Slatini so po dva gola prispevali Niko Cesarec, Vedran Matošević in Patrik Pasariček, med strelce pa sta se vpisali tudi obe okrepitvi iz Južne Amerike – Echavarria in Santos.

V drugem polfinalnem obračunu je sprva boljše kazalo Ljutomerčanom. Varovanci trenerja Roberta Grdovića so dobili prvi polčas po zaslugi dveh golov Denisa Kneževiča. Domačini so prek reprezentanta Uroša Đurića v 26. minuti znižali na 1:2, potem pa je Max Vesel v 35. minuti poravnal na 2:2.

Drama se je potem šele dobro začela. Alen Ruis je v 38. minuti z 10-metrovke spet poskrbel za gostujoče vodstvo, ki pa ga je z dvema goloma povsem izničil najbolj izkušeni na parketu Nikola Jandrić. Najprej je v 39. minuti izenačil na 3:3, v zadnji minuti pa Vrhničane popeljal v vodstvo (4:3). S tretjim golom v rednem delu je Denis Kneževič poskrbel, da so o zmagi odločali kazenski streli.

V “loteriji” so bili bolj zbrani gostitelji, ki so zmagali z 10:9.

Četrta, morda že odločilna tekma, bo na sporedu v petek, 5. maja, v Ljutomeru.

Izjave in vrhunce s preostalih tekem si lahko ogledate v četrtek ob 20. uri v Futsal magazinu.