[3137,2]
163041

HSV-ju bo pri vrnitvi v Bundesligo pomagal tudi mladi Königsdörffer

28. 6. 2022, 18.00

Nekdanji dolgoletni član Bundeslige Hamburger pred začetkom nove sezone 2. Bundeslige nadaljuje s prihodi, ki bi klub po štirih letih v drugi ligi lahko popeljale nazaj med prvoligaško konkurenco. Klub iz pristaniškega mesta je danes potrdil prihod mladega krilnega napadalca Ransforda Königsdörfferja.

20-letni vezist je prišel iz Dynamo Dresdna, kjer je v prejšnji sezoni na 30 tekmah zabeležil 5 zadetkov in 5 podaj. S klubom je podpisal 4-letno pogodbo, njegova odškodnina naj bi znašala 1,3 milijona evrov.

Ob podpisu za HSV je dejal: “Odgovorni so vame verjeli že od začetka pogajanj in zelo sem vesel, da je prestop urejen. Zdaj je čas, da spoznam ekipo. Veselim se novega izziva, ekipe in stila igre.”

Rdečehlačniki so prejšnjo sezono končali na tretjem mestu v drugi ligi in igrali končnico za napredovanje. Na prvi tekmi proti Herti Berlin so v gosteh slavili z 1:0, a doma izgubili z 0:2.

HSV je v sezoni 2017/18 po nekaj letih spogledovanja z izpadom končno tudi res izpadel iz Bundeslige in tako končal skoraj 55-letno tekmovanje v prvi nemški ligi. Znamenita ura znotraj stadiona Volksparkstadion je nehala biti pri 54 letih 261 dneh 36 minutah in 2 sekundah. Hamburger je tako prvič izpadel iz Bundeslige.