217821

Hribar v deželi piramid do finala

Avtor: Lamin Diallo
16. 2. 2024, 21.55

Slovenska telovadka Lucija Hribar je v Kairu uspešno opravila kvalifikacije na gredi za nastop na poletnih olimpijskih igrah v Parizu. Dvaindvajsetletna Ljubljančanka je v deželi faraonov z oceno 12,700 zasedla osmo, njena reprezentančna kolegica Lučka Ravnihar pa z 9,030 60. mesto. Najboljša je bila Britanka Ondine Achampong (13,770).

Poleg Hribar in Achampong so se v finale, ki bo na sporedu v nedeljo, uvrstile še Belgijki Erika Pinxten in Nina Derwael ter Japonka Mana Okamura, Nizozemka Etyhora Thorsdottir, Mehičanka Cassandra Loustalot in Tajvanka Pin-Ju Lai.

Na četrtkovih preizkušnjah po orodjih je Hribar v kvalifikacijah dvovišinske bradlje zasedla 16., Luka Bojanc pa na krogih 18. mesto.

Na dvovišinski bradlji je bila v kvalifikacijah najboljša Britanka Rebecca Downie z oceno 13,933, Hribar je dobila oceno 12,866. Meja za finale je bila 13,166.

Bojanc je na krogih dobil oceno 13,600, za finale je bilo dovolj 14,166. Najboljši je v kvalifikacijah je bil Armenec Artur Avetisjan s 14,533.

Prestolnica Egipta je prva postojanka olimpijskih kvalifikacij po orodjih za letošnje igre med 26. julijem in 11. avgustom v francoski prestolnici. Za pariško lestvico štejejo trije najboljši nastopi s štirih tekem, Egiptu sledijo še preizkušnje v nemškem Cottbusu, azerbajdžanskem Bakuju in katarski Dohi.

Slovenija si je za zdaj priborila dve mesti na pariškem olimpijskem turnirju. Na poletnih igrah bo nastopila Lucija Hribar, Slovenija pa ima pravico do nastopa tudi na turnirju v ritmični gimnastiki, kjer je kvoto osvojila Jekaterina Vedenejeva.

Obstajajo pa možnosti za še kakšen slovenski gimnastični olimpijski nastop. V reprezentanco se vračata Teja Belak in Tjaša Kysselef na preskoku, ki sta uvod v Egiptu izpustili.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več