[38]
122783

Hribar klonil v finalu Ochsenhausna

4. 4. 2021, 17.04

Mladi slovenski namiznoteniški reprezentant Peter Hribar je na turnirju challenger v Ochsenhausnu zasedel drugo mesto. Od Novomeščana, ki že tretjo sezono igra za drugo ekipo Saarbrückna, je bil v finalu boljši Libanonec Dauud Cheiab. Slovenec je v predtekmovanju v konkurenci osmih igralcev zabeležil pet zmag in dva poraza.

“Na turnirju je lahko nastopilo le osem igralcev, tako da je bil kakovosten. Sistem tekmovanja je bil podoben, kot je slovenski Top 8, s tem, da so se najboljši štirje uvrstili v končnico, kjer sta se igrala polfinalne in finale. Vsekakor je bilo to za nas dobrodošlo, kajti v letošnji sezoni je prvenstvo v drugi nemški ligi odpovedano, tako da še nisem v tekmovalnem ritmu. Tudi zato sem bil toliko bolj zadovoljen s svojimi igrami, čeprav sem v finalu izgubil proti Cheaibu,” je po osvojenem drugem mestu povedal Hribar, ki je predlani z Darkom Jorgičem osvojil naslov evropskega prvaka v dvojicah do 21 let v Gondomarju na Portugalskem.

Manj uspešen konec tedna pa je za Hribarjevim reprezentančnim kolegom Denijem Kožulom. S svojim Grünwettersbachom je izpadel v polfinalu nemškega prvenstva, po pričakovanju ga je izločila Borussia Düsseldorf, ki je obe polfinalni tekmi dobila s 3:0. Kožul je na prvi tekmi z 2:3 izgubil proti Švedu Kristianu Karlssonu, na drugi pa s 0:3 proti slovitemu Nemcu Timu Bollu, enakovreden mu je bil le v prvem nizu (10:12).

Drugi polfinalni obračun med Saarbücknom Darka Jorgiča in ekipo Liebherr Ochsenhausen se bo začel 8. aprila.