[2]
137209

Hradecky kljub zmagi z igralcem manj: Opravičujem se za našo igro

20. 9. 2021, 16.49

Bayer iz Leverkusna je v nedeljo v sklopu Bundeslige s 3-1 premagal Stuttgart. Čeprav je ekipa kljub igranju z igralcem manj osvojila vse tri točke, pa se je navijačem za njeno obrambno postavitev opravičil kapetan Lukaš Hradecky.

Bayer je v Stuttgartu povedel že v drugi minuti, ko je zadel Robert Andrich, na 0-2 pa je v 19. minuti povišal Partik Schick. A že v 32. minuti je goste v težave spravil prav strelec prvega gola Andrich, ki je prejel rdeči karton. Kazen je v obliki zadetka Orela Mangalaja sledila že šest minut pozneje. Trener moštva iz Leverkusna Gerardo Seoane se je tako v drugem polčasu odločil braniti prednost gola in napadalca Schicka zamenjal za branilca Piera Hincapieja.

Njegova poteza se je na koncu izkazala kot ustrezna, saj Leverkusen domačinom ni več dopustil zadetka, obenem pa je Florian Wirtz še povišal gostujoče vodstvo in potrdil zmago z 1-3. Kljub uspehu moštva je po tekmi pred novinarje nemške televizije DAZN stopil kapetan kluba Lukaš Hradecky in se navijačem opravičil za manj napadalen pristop.

“Žal mi je, da v drugem polčasu nismo bolj napadali in se za to opravičujem navijačem. A rdeči karton Andricha nam je to precej otežil. Ko igraš z igralcem manj, se preprosto moraš prilagoditi in zaigrati bolj obrambno. Danes smo dosegli grdo zmago, a so tri točke vseeno naše. Upam, da je to za navijače dovolj,” je bil iskren Hradecky.