223474

Hopsi Polzela do zanesljive zmage na gostovanju pri Šenčurju

Avtor: Aljaž Pirnat
17. 4. 2024, 20.19

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčur so v 25. krogu lige Nova KBM izgubili proti Hopsom Polzeli z 82:94 (27:26, 53:49, 68:73).

Košarkarji Šenčurja so v prejšnjem tekmi prekinili niz treh porazov, ko so premagali LTH Castings. Hopsi iz Polzele so medtem po dveh zmagah nazadnje izgubili proti Termam Olimia Podčetrtku.

A Polzeljani so danes prišli do nove zmage, z osmo v sezoni ob 17 porazih pa so se izenačili z devetouvrščenim kranjskim Triglavom. GGD Šenčur je zdaj pri razmerju zmag in porazov 11-14 in ima na petem mestu enak izkupiček kot LTH Castings.

V prvi četrtini sta bili ekipi vseskozi blizu, prednost je večkrat zamenjala stran, nobena izmed ekip pa si ni uspela priigrati večje zaloge prednosti od le nekaj točk, uvodna četrtina se je zaključila z minimalno prednostjo domačih (27:26).

Tudi druga četrtina se je nadaljevala v podobnem slogu. Gostje s Polzele so tudi sami nekajkrat povedli, a nobena ekipa ni naredila večje razlike. Košarkarji Šenčurja so pred glavnim odmorom povedli s šestimi točkami prednosti (53:47), na glavni odmor pa odnesli zalogo štirih točk.

Ob koncu tretje četrtine pa so bolje začeli igrati gostujoči košarkarji, ki so v sklepno četrtino odnesli tudi pet točk naskoka (73:68). Gostje so v zadnji četrtini še bolj stopili na plin in povedli kmalu z +10 (79:69), po dveh trojkah Vladimirja Vranića pa na +16 (85:69). Kasneje je isti igralec zadel za novo najvišjo prednost +19 (94:75), to pa je bila dovolj veliko prednost Hopsov, da so tekmo pripeljali do konca.

Pri Polzeli je bil z 28 točkami najuspešnejši Žiga Fifolt, 23 jih je dodal Matic Grušovnik, ki je pobral še deset skokov. Pri domačih so po 13 točk dosegli Jan Novak (7 podaj), Matej Čibej in Frane Antić.

V naslednjem krogu bo Šenčur gostovali v Podčetrtku pri Termah Olimia, Hopsi pa bodo doma gostili vodilno Krko.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več