Winnipeg - Nashville NHL

Holdenerjeva ubranila naslov, Vlhova prismučala Slovaški prvo medaljo

Avtor: Gregor Kovačič
8. 2. 2019, 17.10

Švicarka Wendy Holdener je stara in nova svetovna prvakinja v alpski kombinaciji. Na prvenstvu v Areju na Švedskem je Švicarka za vsega tri stotinke sekunde ugnala Petro Vlhovo, ki je Slovaški prismučala prvo posamično kolajno na svetovnih prvenstvih sploh, Norvežanka Ragnhild Mowinckel je osvojila bron.

Holdenerjeva bila v smuku šele peta, a potem zaostanek nadoknadila v slalomu, Vlhova je bila osma, Mowincklova pa tretja. Po smuku je vodila Avstrijka Ramona Siebenhofer, ki je bila na koncu četrta, od brona pa so jo ločile štiri stotinke sekunde.

Na presenečenje so po tihem upali tudi v slovenskem taboru, saj je bila Ilka Štuhec pa smukaškem delu druga, na koncu pa je z zaostankom 2,14 sekunde zasedla 10. mesto. Maruša Ferk je bila z zaostankom 2,96 sekunde 16.