[3137]
219075

Harry Kane: “Nikoli se ne bomo predali”

29. 2. 2024, 11.19

Zmaga na dvoboju proti RB Leipzigu je prinesla nekaj miru v tabor Bavarcev. Prvi zvezdnik je Harry Kane je tudi pred dvobojem s Freiburgom optimističen in si želi, da bi s takšnimi predstavami njegovo moštvo nadaljevalo do konca sezone nemškega prvenstva.

Tridesetletni napadalec Bavarcev Harry Kane je dejal, da se Bayern München “nikoli ne bo predal, nikoli ne bo ustavil”, potem ko je z dvema goloma pomagal prekiniti niz treh porazov z zmago z 2:1 nad RB Leipzigom. Zmaga je Bayernu pomagala ohraniti osem točk zaostanka za vodilnim Bayerjem iz Leverkusna 11 tekem pred koncem, potem ko je ekipa Xabija Alonsa v petek zvečer premagala Mainz z enakim rezultatom (2-1). Bayern je v nizu 11 zaporednih naslovov prvaka, vendar mu grozi prva sezona brez naslova Bundeslige po letu 2012.

Bayern je v sredo sporočil, da bo trener Thomas Tuchel klub zapustil po koncu sezone, potem ko je klub prvič po letu 2015 izgubil tri tekme zapored. V soboto proti RB Leipzigu, ko je Kane na svoj račun dodal dva zadetka, ga je na tribunah spremljal tudi angleški selektor Gareth Southgate.

Kapetan treh levov ima zdaj 27 golov na 23 ligaških tekmah te sezone, odkar se je poleti preselil iz Tottenhama. Trenutni rekord Bundeslige za največ zadetkov v eni sezoni je 2020/21 dosegel Robert Lewandowski s kar 41. goli.

Kane za katerega je znano, da še ni osvojil nobene ekipne lovorike kljub številnim individualnim odličjem v več kot desetletju na najvišji ravni, je novinarjem dejal, da “je še veliko nogometa za igrati.” “Moramo pritisniti na Leverkusen. Moramo nadaljevati s tem, kar počnemo. Dobro je bilo, da smo zmagali na tej tekmi in tako moramo nadaljevati do konca leta.”

Bayernov neploden niz se odrazil tudi v nekaj nenavadno slabih igrah za Kanea. Kane je zgrešil več priložnosti ob porazih Bayerna proti Laziu in Bochumu, skupaj z dvema odličnima priložnostima v prvem polčasu proti Leipzigu.
Tuchel, ki je po tekmi priznal, da želi ostati pri Bayernu tudi po poletju, je dejal, da “nikoli ni bil zaskrbljen zaradi Harryja. To počne že 14 let. Vsako sezono zabije veliko golov in to se ne bo spremenilo. To je kot matematika. Danes je imel dobro kombinacijo med osredotočenostjo in sproščenostjo. Za Harryja nam ni treba skrbeti,” je novinarjem razkril trener Bavarcev po dvoboju z Biki.

Bayern bo moral marca izničiti zaostanek 1:0 doma proti Laziu, da bi napredoval v osmini finala Lige prvakov. Tuchel je dejal, da se mu je “danes zdelo nekoliko čudno”, ko je spet sedel v klopi po objavi njegovega odhoda, vendar je dejal, da je bila “izvedba dobra kot, da se ni nič spremenilo.” Kapetan Bayerna Manuel Neuer, ki je poskrbel za več pomembnih obramb, je bil po razkritju dejstva, da se bo Tuchel poslovil nekoliko bolj kritičen: “To je postavilo igralce v nelagoden položaj in mislim, da bi morali imeti vsi nekaj slabe vesti.”

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več