[3]
115831

Hammonova poskrbela za zgodovino v San Antoniu

31. 12. 2020, 14.36

Tekma v severnoameriški košarkarski ligi NBA med San Antonio Spurs in Los Angeles Lakers bo šla v zgodovino kot prva, na kateri se je v vlogi glavnega trenerja znašla ženska. Becky Hammon je namreč vodila teksaško ekipo več kot en polčas ob porazu s 107:121, poročajo tuje agencije.

Hammonova je vodenje ekipe prevzela po tem, ko je bil štiri minute pred koncem druge četrtine izključen siceršnji glavni trener San Antonia Gregg Popovich. “Ne razmišljam o neki širši sliki in veličini tega trenutka, ker bi težko obrzdala občutke. Poskušala sem motivirati fante, jih pripeljati v prave položaje. Vsi se učimo. Raje bi pa videla, da bi tekmo dobili,” je dejala Hammonova.

“Zaslužila si je to. Tukaj je z razlogom. Pripravljena je, inteligentna, fantje je zelo spoštujejo. Nekega dne bo odlična trenerka,” pa je strokovnjakinjo pohvalil trener prvakov NBA Frank Vogel.

V njegovi ekipi igra tudi eden največjih zvezdnikov LeBron James, ki je ob zmagi imel razlog za dodatno veselje. Na svoj 36. rojstni dan je dosegel dvomestno število točk na svoji tisoči zaporedni tekmi, kar je rekord lige. Tekmo je končal s 26 točkami.