single
[1180]
89868

Hamiltonu nov poskus v ZDA

Avtor: Blaž Magdič
28. 10. 2019, 19.05

Lov na naslov svetovnega prvaka v formuli 1 ostaja dvoboj dveh dirkačev, moštvenih kolegov pri Mercedesu. Po dirki za VN Mehike, ki jo je dobil Britanec Lewis Hamilton, je vseeno težko verjeti, da bi na zadnjih treh dirkah sezone zapravil prednost 74 točk, ki jo ima pred Fincem Valtterijem Bottasom, tretjim v Ciudad de Mexicu.

Bržkone bo dirka za VN ZDA tista, kjer bo v formuli 1 znan novi (stari) svetovni prvak – Hamilton. Do konca sezone so namreč še tri dirke, na voljo je 78 točk, Hamilton pa ima pred Bottasom 74 točk naskoka, tako da so Finčeve možnosti za svetovni naslov bolj le še teoretične.

Na dirki 3. novembra v teksaškem Austinu bo Hamilton že osvojil svoj šesti naslov svetovnega prvaka, če Bottas ne zmaga, če Hamilton konča vsaj osmi, pa tudi če konča vsaj deveti, pa ima najhitrejši krog.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Gradišek in Nukić: V Olimpiji je veliko bolj napeto, kot v Celju, a v derbi oba vstopata zmagovito!...Več

2

Analiza ŠTV: Kotnik paše v Celje ali ne? Ima kakovost in izkušnje, enako velja za Rudija!...Več

3

Studio ŠTV: Idealna kombinacija je imeti domačega igralca, kot je Sešlar, in tujca, ki prinaša to, kar prinaša Ikenna!...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Mario Kvesić eksluzivno za Šport TV: “Tudi v prihodnji sezoni ostajam v Celju!” (VIDEO)...Več

2

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

3

Liverpool zapušča največji vseh časov?...Več