16889

Hamilton najboljši na uvodnih treningih

Avtor: Rok Grilec
24. 3. 2017, 09.58

Britanski dirkač Mercedesa Lewis Hamilton je bil najboljši na obeh uvodnih prostih treningih pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v formuli 1 za veliko nagrado Avstralije v Melbournu. Obakrat je bil namreč več kot pol sekunde hitrejši od tekmecev.

Trikratni svetovni prvak Hamilton je na drugem treningu dosegel tudi najhitrejši čas kroga in se na manj kot desetinko sekunde približal rekordu dirkališča v Albert Parku, ki ga je leta 2011 dosegel Nemec Sebastian Vettel. Dirkač Ferrarija je bil na drugem treningu 0,547 sekunde za Hamiltonom, sledila pa sta mu Finca, Mercedesov Valtteri Bottas in Ferrarijev Kimi Räikkönen.

Na prvem treningu dneva pa se je Hamiltonu najbolj približal moštveni kolega Bottas.

Prva od 20 dirk nove sezone SP v formuli 1 bo na sporedu v nedeljo, v soboto bodo dirkači opravili še en prosti trening ter kvalifikacije.