single
[3]
230674

Grški zvezdnik po zmagi nad Dončićem in soigralci do posebne časti

Avtor: Klemen Verlič
12. 7. 2024, 08.24

Grški košarkarski zvezdnik Giannis Antetokounmpo bo zastavonoša nacionalne zastave na otvoritveni slovesnosti olimpijskih iger v Parizu, je sporočil Grški olimpijski komite. Na uradni strani iger so zapisali še, da ga bo v isti vlogi spremljala Antigoni Ntrismpioti, nekdanja dvakratna evropska prvakinja v tekmovalni hoji.

Antetokounmpo je vodil svojo reprezentanco na nedavnih olimpijskih kvalifikacijah do končne zmage, ki jo je na domačih tleh nato popeljala v Pariz. V polfinalu so Grki izločili Slovenijo Luke Dončića, sicer četrto ekipo prejšnjega olimpijskega turnirja v Tokiu 2021.

Antetokounmpo je bil najboljši v finalu, ko je Grčija premagala Hrvaško in si zagotovila mesto na OI. Igralec Milwaukee Bucks je bil dvakrat razglašen za najkoristnejšega igralca lige NBA, to mu je uspelo leta 2019 in 2020, in enkrat finala lige NBA, ko je leta 2021 ekipa osvojila naslov prvaka.

Postal bo prvi temnopolti zastavonoša Grčije na otvoritveni slovesnosti OI, ki bo 26. julija v francoski prestolnici.

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Olimpija blizu naslova, troboj za 2. mesto bo še zelo vroč! (VIDEO)...Več

2

Naslednik Jana Oblaka? Vidovšek Celju spet “ukradel” zmago (VIDEO)...Več

3

Riera zbodel svoj nekdanji klub: “Olimpija je točko proti nam slavila kot naslov prvaka!” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

2

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

3

Pirati varno do zaklada...Več