[4]
217546

Grobi Dunajčani dobili lekcijo v Ljubljani: “Na lestvico se ne oziramo, vsaka tekma je kot finale”

14. 2. 2024, 09.13

Ljubljanski hokejisti so v torek zvečer po enajstih dnevih brez tekme znova stopili na led. V razširjenem avstrijskem prvenstvu je v Hali Tivoli gostovalo moštvo Vienna Capitals, slovenski prvaki so Dunajčane porazili s 3:0.

Zmaji so s tem vpisali pomembne točke v boju za končnico, ta hip zasedajo deveto mesto, ki vodi v osmino finala, še vedno pa je dosegljiva tudi šesta pozicija, ki pelje neposredno v četrtfinale.

V ostri, na trenutke tudi zelo grobi tekmi, dolgo nismo videli zadetkov, v zadnji tretjini pa se je ljubljanskim hokejistom odprlo v napadu. Najprej je mrežo Avstrijcev zatresel Žiga Pance, manj kot minuto kasneje je vodstvo podvojil Jaka Sodja, v zadnji minuti srečanja pa je delo s tretjim zadetkom dokončal Nik Simšič.

“Za nami je groba tekma, ki smo jo uspešno pripeljali do konca. Spet smo držali skupaj do zadnje minute, zaslužena zmaga,” je po dvoboju dejal Jaka Sodja.

Naslednja domača tekma čaka Ljubljančane že v petek, ko bodo pod Rožnikom gostovali aktualni prvaki iz Salzburga, ki ta hip zasedajo tretje mesto na lestvici lige ICEHL. Neposredni prenos bo na našem prvem programu.

ICEHL, SŽ Olimpija – Red Bull Salzburg, petek ob 19.10 na Šport TV 1.

Foto in Video: Šport TV

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več