single
[38]
31553

Greiplu 12. etapa Gira, Jungels ostaja v rožnatem

Avtor: Rok Grilec
19. 5. 2016, 18.37

Nemec Andre Greipel (Lotto Soudal) je zmagovalec 12. etape kolesarske dirke po Italiji. Na 182 km dolgi preizkušnji od Noaleja do Bibioneja je v skupinskem sprintu premagal Avstralca Caleba Ewana (Orica-GreenEdge) in Italijana Giacoma Nizzola (Trek-Segafredo).

Majico vodilnega je zadržal Luksemburžan Bob Jungels (Etixx), ki ima 24 sekund naskoka pred Kostaričanom Andreyem Amadorjem (Movistar) in dobro minuto pred njegovim moštvenim sotekmovalcem Špancem Alejandrom Valverdejem.

V petek čaka kolesarje 13. etapa Gira v Benečiji, dolga 170 km, ki bo potekala od Palmanove preko beneških vasi do cilja v Čedadu, karavana pa bo prečkala tudi vasi Sovodnje, Špeter, Matajur, Dreka, Fojda, Athen in Porčinj.

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Francoski košarkar z nešportno potezo razbesnel slovensko klop in navijače (VIDEO)...Več

2

Poljska Sloveniji nasula 105 točk, slovenski selektor pa: “V obrambi nismo igrali slabo” (VIDEO)...Več

3

Riera zadel v polno tudi z vratarjem: 22-letnik spravljal v obup razprodan češki stadion (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Legenda brez dlake na jeziku: “Ko slišim izjavo selektorja, sploh ne vem, ali je sedel na klopi” (VIDEO)...Več

2

SLOVENIJA IMA EVROPO: Celjani bodo spet igrali konferenčno ligo! (VIDEO)...Več

3

Šeško zadel z bele pike, a rdeči vragi vseeno doživeli eno največjih sramot v zgodovini!...Več