[3194]
167377

Goričani brez strahu v derbi kroga: Na Olimpijo smo se dobro pripravili

15. 8. 2022, 09.56

Ponedeljkov večer bo postregel z derbijem petega kroga med Olimpijo in Gorico. Slednja se je znašla v nizu treh zaporednih porazov, a v taboru štirikratnih prvakov verjamejo, da neugodno serijo lahko končajo v Stožicah.

Njihova naloga vseeno ne bo enostavna. Ljubljančani v prvih štirih krogih Prve lige Telemach namreč tekmecem še niso oddali točke, prav tako pa sploh še niso prejeli zadetka. To bi lahko v ponedeljek zvečer spremenil najboljši strelec lanske sezone pri Goričanih Žan Leban, ki verjame, da je klub dobro pripravljen na vodilno zasedbo lige: “Tako kot na vsakega tekmeca smo se dobro pripravili tudi na Olimpijo. Naredili smo ustrezno analizo. Gre vsekakor za zahtevnega nasprotnika, ampak mi bomo v tekmo štartali odločno,” je za klubsko spletno stran povedal Leban.

Gorica je po uvodni zmagi nad Bravom z 2:0 v naslednjih treh krogih vselej izgubila. Boljši so bili Mariborčani s 3:2, Radomljani z 1:0 in v četrtem kolu Koprčani z 2:1. Po treh porazih za en sam gol so gostje v Stožicah odločeni končati neugoden niz. “Glede na prikazano igro bi si zagotovo zaslužili kakšno točko več. Sedaj je važno, da ohranimo dobro energijo v slačilnici in da gremo naprej po nove točke,” je še dodal Leban.

V ponedeljek bodo Goričani proti Ljubljančanom lovili svojo deseto zmago. Zadnjič so Vrtnice proti Zmajem slavile v uvodnem krogu sezone 2018/2019, in sicer doma z 2:0. Zadnja zmaga Gorice v Stožicah pa sega v sezono 2016/2017. Motivacije za uspeh varovancem Mirana Srebrniča tako ne primanjkuje. “Motivacije pred takšno tekmo ne sme primanjkovati in mora biti na najvišjem možnem nivoju. V Ljubljani moramo dati vse od sebe, da dosežemo cilj, ki si ga bomo zadali pred tekmo”.

Olimpija – Gorica v ponedeljek ob 20.15 na Š1. Studio z Goranom Cvijanovićem že ob 19.30!

Vir: ND Gorica