[2,3194]
187203

Gorica v obračunu za obstanek premagala Sežano

16. 3. 2023, 17.20

Nogometaši Gorice so v 27. krogu Prve lige Telemach v Sežani premagali CB24 Tabor z 1:0 (0:0).

Nogometaši Gorice so v Sežani vknjižili četrto zmago v sezoni, po Celju drugo zapovrstjo v gosteh. Taboru, neposrednemu tekmecu v boju za obstanek, so zadali prvi poraz v spomladanskem delu prvenstva in mu tudi prepustili zadnje mesto na prvenstveni razpredelnici. Tekma ni navdušila, priložnosti ni bilo veliko, eno redkih so Novogoričani izkoristili na začetku drugega polčasa.

Pomembnost tekme je ekipi prisilila k previdni igri, nobena ni hotela z glavo skozi zid. Pri obeh je bil poudarek na disciplini, na začetku pa so vendarle imeli nekoliko več žoge domači, ki so v osmi minuti pripravili tudi prvo priložnost.

Luka Šušnjara je prodrl po levi strani, poslal žogo v sredino, kjer je posredoval goriški vratar Matevž Dajčar, toda žogo odbil le na rob kazenskega prostora, kjer je prišla do Adrijana Zeljkovića, njegov nevaren strel pa je blokiral Zvonimir Petrović.

Do nove priložnosti je bilo treba počakati do 33. minute, ko je Šušnjara s prostega strela poslal močno žogo pred vrata, a ta je bila nekoliko premočna za soigralce, ki je niso uspeli spraviti v mrežo.

Gorica je prvi nevarnejši strel sprožila v sodniškem dodatku, ko je poskusil Luka Stankovski, a tudi njegov strel so tekmeci blokirali, še preden bi moral posredovati vratar Jan Koprivec.

Če so bili gosti v prvem delu povsem nevarni, pa so že v prvi akciji nadaljevanja povedli. Etien Velikonja, ki je vstopil po odmoru, je na levi stani začel akcijo, poslal žogo v kazenski prostor, kjer je obramba Sežancev ni uspela odbiti, do strela je prišel Stankovski, Koprivec je bil na mestu, žogo odbil, vendar le do Daria Kolobarića, ta pa jo je spravil za Koprivčev hrbet.

Po zaostanku so pobudo pričakovano prevzeli gostitelji, posebej nevarni pa niso bili. Za Dajčarja je še največjo nevarnost pomenil strel Nabila Khalija od daleč, a mladi novogoriški vratar je odlično posredoval.

Na drugi strani bi ob koncu še kakšen gol iz protinapadov lahko dosegli gosti, v bistvu so tudi ga, ko je mrežo zatresel Stankovski, vendar se je izkazalo, da je bil pred tem podajalec Velikonja v nedovoljenem položaju. Med strelce bi se lahko vpisal tudi Velikonja, toda streljal je čez gol.

V naslednjem krogu bo Tabor doma igral proti Kopru, Gorica pa bo gostovala pri še enem neposrednem tekmecu v boju za obstanek, Bravu.