[2,3194]
162336

Gorica uvodoma nasula pet golov Rudarjem

21. 6. 2022, 09.44

Gorica, sveži povratnik med prvoligaško elito, je začela priprave na novo sezono s prepričljivo zmago. V Kranjski Gori so bile vrtnice s 5:0 boljše od Rudarja iz Pljevlje.

Primorska zasedba pod vodstvom trenerja Mirana Srebrniča se je v Kranjski Gori in ne na Jesenicah, kot je bilo sprva predvideno, pomerila proti črnogorski zasedbi Rudarja iz Plevlje. Modro-beli so bili že od prvih minut boljši in vprašanje o zmagovalcu hitro rešili. Z enajstih metrov je prvi gol dosegel Nejc Mevlja. Nekaj minut kasneje se je gola veselil Luka Vekić, na odmor pa je Gorica s plus tri odšla po zaslugi Alena Krajnca.

Kljub pošteno premešani enajsterici so bili povratniki v prvo ligo v nadaljevanju še vedno boljši nasprotnik. Bratska naveza Leon in Amadej Marinč je postavila piko na i obetavnemu uvodu v pripravljalne tekme.

Na pripravah v Kranjski Gori bo Gorica opravila 4 treninge in odigrala 2 tekmi. Med 24 igralci, ki trenirajo, so poleg številnih mladih tudi izkušeni Etien Velikonja, Matija Širok in Nejc Mevlja.

Gorico naslednja preizkušnja čaka v Radomljah, tam se bodo v četrtek srečali z Borcem in Banja Luke, ki je precej težji nasprotnik, saj bo letos nastopal v kvalifikacijah za ligo Evropa. V sredo, 29. junija čaka Goričane še domače srečanje proti sežanskemu Taboru.