single
[5]
198093

Gorenje v skupini C, Trebnje proti Bragi

Avtor: Urban Kolman
21. 7. 2023, 17.05

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnjem žrebu na sedežu Evropske rokometne zveze (EHF) na Dunaju dobili tekmece v skupinskem delu evropske lige. Slovenski podprvak bo igral v skupini C, v njej so tudi španska Encantada Cuenca, švedski Sävehof in zmagovalec portugalsko-švicarskega dvoboja Aguas Santas - Winterthur.

Za nastop v skupinskem delu drugega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja se potegujejo tudi igralci trebanjskega Trima. Dolenjska zasedba bo v primeru kvalifikacijske zmage nad tekmecem iz portugalske Brage nastopila v skupini D, kjer so hrvaški Nexe Našice, slovaška Považska Bystrica in danski Skjern.

Trebanjci bodo prvo kvalifikacijsko tekmo igrali 26. ali 27. avgusta v Sloveniji, povratno pa 2. ali 3. septembra na Portugalskem. Skupinski del se bo začel 17. oktobra.

V skupinskem delu bo nastopilo 32 ekip, ki bodo razporejene v osem skupin. Po dve najboljši ekipi iz vsake skupine bosta napredovali v glavni del tekmovanja, kjer bo šestnajst ekip razporejenih v štiri skupine. Prvouvrščene ekipe iz vseh skupin se bodo nato neposredno uvrstile v četrtfinale, drugo in tretjeuvrščene pa se bodo pomerile v kvalifikacijah. Zmagovalci četrtfinalnih tekem se bodo uvrstili na zaključni turnir.

“V naši skupini ni velikih klubskih imen, a je zelo zanimiva. V prvem tednu septembra bomo dočakali še zmagovalca kvalifikacij, a menim, da se nam bo pridružila portugalska ekipa. Pred začetkom sezone je težko govoriti o ciljih. Naša želja je uvrstitev v glavni del tekmovanja. Verjamem, da imamo realne možnosti za napredovanje, a vse bo odvisno od forme,” je po dunajskemu plesu kroglic dejal vratar Matevž Skok.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Tudi brez Wirtza in Xhake do zmage...Več

2

Luka Mlakar: Če ne bi bil nogometaš, bi delal na kmetiji (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Je bilo res potrebno? Napadalec Maribora zlomil roko vratarju Celja...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bliskoviti Jan Pancar kot raketa do fantastičnega tretjega mesta na Češkem!...Več

2

VIDEO: Mariborčani premagali Domžalčane in z uvodno zmago sezone pokazali boljši obraz...Več

3

Na težko pričakovani povratek bo vseeno še treba počakati: Tim Gajser se namerava vrniti na VN Švedske...Več