[3145,3]
157542

Golemac: ”V obrambi smo igrali katastrofalno, težko se je bilo vrniti!’’

28. 4. 2022, 10.03

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo prekinili niz devetih zmag v Evropskem pokalu. Večji del tekme so sicer zaostajali za turškim Frutti Extra Bursasporjem, na koncu pa so vseeno imeli priložnost za zmago. Jacob Pullen je zadel za tri točke, a sirena je bila hitrejša. Gostje so slavili s 85:83. Po tekmi v domačem taboru niso mogli skriti razočaranja nad porazom.

Glavni trener ‘’Zmajev’’ Jurica Golemac je Turkom čestital za zmago in podal razloge za neuspeh. “Čestitke košarkarjem Bursasporja za zmago. V prvem polčasu smo v obrambi igrali katastrofalno, težko se je bilo vrniti. V drugem delu smo jih lovili, a nam na žalost ni uspelo. Gremo naprej!”

Z izjavo, da v prvem polčasu niso bili pravi, se je strinjal tudi Edo Murić. ‘’Tekma je bila zahtevna, kar smo pričakovali. Upali smo, da se bo tekma obrnila v našo korist, a se žal ni. Prvi polčas smo odigrali slabo, nismo pokazali pravega obraza. V drugem smo se vrnili, a zmanjkala je ena žoga. Poraz boli, a treba je iti naprej. Košarkarji Bursasporja so v odlični formi in žal mi je, da jih nismo ustavili.”

Zmaji bodo sicer že v četrtek s pomlajeno zasedbo gostovali v Podčetrtku, v soboto pa v Hali Tivoli začenjajo s končnico regionalnega tekmovanja. Prvo tekmo v seriji bodi igrali proti Igokei.