[3]
222157

Golden State v San Franciscu prekinil Dallasov zmagoviti niz

3. 4. 2024, 08.32

Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA po sedmih zaporednih zmagah izgubila na gostovanju v San Franciscu, igralci Golden State Warriors so slavili s 104:100 in zabeležili peto zmago v nizu. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za goste dosegel trojni dvojček s 30 točkami, 12 skoki in 11 podajami.

Dvoboj se je odločal v napeti končnici, ko se je pri domačih izkazal Draymond Green in v zaključnih treh minutah zbral šest točk ter obenem blokiral poskus Daniela Gafforda. Štiri minute in pol pred koncem je Dallas izenačil na 92:92, ko je bil uspešen Tim Hardaway. Potem se je met gostom ustavil, tudi Dončić je zgrešil trojko, in so naslednji koš dosegli šele v začetku zadnje minute. Tedaj je z deseto podajo Dončić našel Kyriea Irvinga, ki je s trojko znižal na 95:100.

Dončić je znova podal P. J. Washingtonu za trojko 29 sekund pred koncem, 14 sekund pozneje pa je dva prosta meta zadel Irving in po petih zaporednih točkah je Dallas prišel na dve točki zaostanka (100:102). Pet sekund pozneje so domači po dveh prostih metih Klayja Thompsona ušli na štiri točke prednosti. Po minuti odmora za goste, ki so imeli še deset sekund za napad, je Irving tri sekunde pred koncem zgrešil trojko z zadnjim metom na dvoboju.

Tekma je bila na razporedu že 19. januarja, pa so jo prestavili zaradi smrti pomočnika trenerja Warriors Dejana Milojevića v Salt Lake Cityju. Mentor številnih srbskih košarkarjev, tudi zvezdnika Nikole Jokića, je preminil v 46. letu zaradi infarkta.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več