28808

Golden State izsilil sedmo tekmo

Avtor: Rok Grilec
29. 5. 2016, 10.18

Košarkarji Oklahome City Thunder so v šesti tekmi finala na zahodnem delu severnoameriške lige NBA izgubili na domačem igrišču. Branilci naslova Golden State Warriors so zmagali s 108:101 in izid v zmagah izenačili na 3:3; igrajo na štiri zmage.

Srečanje sta odločila Klay Thompson z zanj rekordnimi 41 točkami v končnicah in za ligo rekordnimi 11 trojkami iz 18 poskusov, ter najkoristnejši igralec lige Stephen Curry; ta je zabeležil 29 točk, 10 skokov in devet podaj ter mu je le ena asistenca manjkala do trojnega dvojčka.

Odločilna sedma tekma bo v noči na torek po slovenskem času v Oaklandu. Zmagovalec dvoboja se bo v velikem finalu NBA, ta se bo začel 2. junija, igral s Cleveland Cavaliers, ki so na šesti tekmi finala vzhodne konference v Torontu pred tem ugnali gostitelje Raptors s 113:87 in slavili s skupnim izidom 4:2.

Oklahoma je bila dolgo v vodstvu, pred zadnjo četrtino je imela osem točk prednosti in sedem še pet minut pred koncem. Gostje so nato prišli do izenačenja, ko je za 99:99 dva prosta meta zadel Westbrook. Minuto in 35 sekund pred koncem je Thompson zadel trojko za vodstvo s 104:101. Gostitelji so imeli možnost, da bi znova prevzeli vajeti v svoje roke, vendar je sicer zelo dobri Russell Westbrook dvakrat izgubil žogo, Stephen Curry, ki je ukradel ključno žogo, pa je 14 sekund pred zvokom sirene potrdil zmago za Golden State.

Thompson je postavil rekord po trojkah na eni tekmi v končnici, pred tem si je četverica delila ta dosežek s desetimi uspešnimi meti izza črte. Kevin Durant je za Oklahomo, ki je v seriji že vodila s 3:1 v zmagah, dosegel 29 točk, Russell Westbrook pa 28 točk ob devetih skokih in enajstih podajah.

“Zelo sem ponosen na vse soigralce. Skoraj vso tekmo smo zaostajali, vendar se nismo niti za trenutek predali in naša vztrajnost je bila na koncu poplačana,” je dejal Thompson, Curry pa ga je dopolnil: “To je bila za nas verjetno najtežja tekma doslej. Toda sedaj si lahko s ponosom nadenemo pasove za zmago, malo proslavimo. Sedma tekma nas čaka doma in želimo, da bi igrali z isto energijo, kot danes.”