[4]
90801

Gol in podaja Kopitarja za zmago Los Angelesa

13. 11. 2019, 09.48

Hokejisti Los Angelesa so v ligi NHL dosegli šesto zmago. V domači dvorani so s 3:1 ugnali Minnesoto in se z njo izenačili na predzadnjem mestu zahodne konference. Z golom in podajo se je izkazal tudi edini Slovenec v ligi NHL Anže Kopitar. Zanj je bila to že četrta zaporedna tekma, na kateri se je vpisal med strelce ali podajalce.

V tem času je zbral pet točk, dva gola in tri podaje, skupno ima na svojem računu sezone 6 golov in 12 podaj, z njimi je na 29. mestu najučinkovitejših igralcev in najučinkovitejši v svoji ekipi.

Kopitar je že v drugi minuti povedel kralje v vodstvo, 47 sekund pred koncem pa je bil podajalec pri golu Seana Walkerja, s katerim so domači potrdili zmago. Vmes je Jeff Carter v 31. minuti zabil za 2:0, gostom pa je upanje na preobrat v 36. minuti vrnil Matt Dumba.

Po večeru premora bo Los Angeles v svoji dvorani gostil Detroit.

Boston, vodilna ekipa atlantske skupine, je po odličnem začetku prvenstva zašel v manjšo krizo, saj je že na četrti zaporedni tekmi ostal brez zmage. Tokrat ga je šokirala Florida, ki je v drugi tretjini dobila štiri gole in po njej izgubljala z 0:4. A do konca si je priborila podaljšek in kazenske strele, to jim je z golom minuto in 19 sekund pred zvokom sirene zagotovil Keith Yandle, ki je pred tem za gol tudi dvakrat podal. V kazenskih strelih je bila Florida boljša z 2:1 in tako prišla do zgodovinskega preobrata. Doslej še nikoli ni zmagala, če je zaostajala za štiri gole. Za Boston je gol spet dosegel Čeh David Pastrnak, s 16 goli je vodilni na lestvici strelcev.

Vodilni na lestvici ekip, predlanski prvak, Washington je v torek počival, zato pa so bili na ledu igralci drugouvrščenega St. Louisa, ki pa so bili tako kot Boston neuspešni pri izvajanju kazenskih strelih, s 3:2 jih je ugnala Arizona. Po kazenskih strelih je zmagal tudi Montreal, boljši je bil od Columbusa.

Podoben razplet je imela tudi tekma med Pittsburghom in New York Rangers, le da na tem obračunu niso odločali kazenski streli, ampak je zmago gostom iz New Yorka s svojim drugim golom že v podaljšku zagotovil finski čudežni deček Kaapo Kakko. Novinec v ligi se je med strelce prvič vpisal več kot enkrat.

Po podaljšku se je zmage veselil tudi Detroit, s 4:3 je bil uspešen v Anaheimu, v dodatnih minutah je natančno meril Dennis Cholowski.

Colorado je s 4:0 premagal Winnipeg, dva gola je dosegel Nathan MacKinnon, pravi junak tretje zaporedne zmage svoje ekipe pa je bil vratar Adam Werner, ki je že v 31. sekundi tekme zamenjal poškodovanega Pavla Francouza, nato pa navdušil občinstvo. To je bil namreč njegov debi v NHL, že na prvi tekmi pa se je izkazal, ubranil 40 strelov in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Vancouver je bil s 5:3 boljši od Nashvilla, po dva gola sta zanj dosegla Elias Petterson in Tanner Pearson, San Jose pa je s 6:3 nadigral Edmonton. Kljub devetim golom na tekmi nihče ni prispeval dva, je pa pri poražencih dve točki vknjižil Leon Draisaitl, vodilni na lestvici najučinkovitejših igralcev.