34217

Gogi s poškodbo ni bil kos San Antoniu

Avtor: Rok Grilec
24. 3. 2016, 07.38

San Antonio Spurs se je znova izkazal za zelo težkega tekmeca in enega glavnih kandidatov za naslov prvaka severnoameriške lige NBA. Ostroge so na domačem parketu s 112:88 odpravile košarkarje Miami Heat, ki niso našli pravega odgovora na obrambo domačih. Slab večer je za Goranom Dragičem, ki je za Miami vpisal le štiri točke, ob metu iz igre 2-8, ob tem pa velja povedati, da ni bil najbolje pripravljen, saj je na prejšnji tekmi trčil s sodnikom in po pisanju ameriških medijev staknil tudi lažjo poškodbo gležnja.

Dragič je vsega skupaj igral 25 minut, v tem času pa je vknjižil še štiri podaje, skok, dve ukradeni žogi in kar šest izgubljenih žog. Najboljši pri floridski vročici so bili Josh Richardson s 17 točkami, Dwyane Wade s 16 točkami in Hassan Whiteside, ki je zbral 12 točk in 14 skokov. Začetna peterka Miamija je prispevala le 36 točk, medtem ko je rezervna klop vknjižila 52 točk.

Prvi strelec tekme je bil domači košarkar Kawhi Leonard, ki je ponovil karierni dosežek z 32 točkami, čeprav je moral v tretji četrtini v garderobo zaradi poškodbe desne stegenske mišice. Zelo dobro se je za domače moštvo odrezal tudi rezervist Srb Boban Marjanović z 19 točkami.

Miami je v sila izenačeni razvrstitvi vzhodne konference zdrsnil na peto mesto, ki ga s statistiko 41 zmag in 30 porazov deli s Charlotte Hornets. V boju za tretje mesto na Vzhodu imajo eno zmago več Boston in Atlanta.

Ekipa Heat bo v petek v floridskem derbiju gostila Orlando.

Košarkarji New York Knicks so s 115:107 premagali Chicago Bulls. Mariborčan Saša Vujačić je igral 13 minut ter dal šest točk, pet skokov, podajo, ukradeno žogo in blokado.